Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Şube Müdürlüğü ile Üniversitemiz öğrenci topluluklarının ortaklaşa çalışmaları sonucunda “Geleneksel Öğrenci Şenlikleri” düzenlenmektedir. Bu kapsamda öğrenci topluluklarımız tarafından; Üniversitelerarası Tiyatro Şenliği, Kaya Tırmanış Şenliği, Halk Oyunları Şenliği, Üniversitelerarası Dans Festivali, Capoeira Festivali, Go Şenliği düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra; her yıl düzenlenen Bahar Şenliğinde profesyonel konserler, öğrenci topluluklarımızın performansları, sergiler, fuarlar, sosyal sorumluluk projeleri yer almaktadır.

 

Öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirmek adına, Kültürel Sanatsal ve Sportif alanlara teşvik etmek için ücretsiz olarak Opera-Tiyatro-Konser etkinliklerine bilet temin edilmekte ve öğrencilerimizle bu etkinliklere katılım sağlanmaktadır.

Sportif alanlarda da öğrencilerimize ücretsiz yüzme kursları düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz talepleri doğrultusunda sportif etkinlikler çeşitlilik kazanmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı ana sayfasından güncel duyurularımızı takip edebilir etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca, spor faaliyetleri kapsamında, her yıl çeşitli branşların yer aldığı Rektörlük Kupası müsabakaları koordine edilmekte, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu müsabakalarına katılım sağlanmakta, müsabakalara katılan sporcularımızın lisansları temin edilmekte, öğrenci ve üniversitemiz mensuplarının talepleri doğrultusunda kurslar düzenlenmektedir.

Öğrenci ve mensuplarımız salonlarımızı ders programları dışında, öğle tatili ve akşam saatlerinde de kullanabilmektedirler. Dokuzçeşmeler, Tıp Fakültesi, Tınaztepe ve Rektörlük Spor Salonlarımızın yanı sıra Tınaztepe Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası ve İnciraltı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu başlıca spor faaliyeti alanlarımızı oluşturmaktadır.