Dokuz Eylül Üniversitesi Yurtları

Üniversitemiz, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Barınma Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak; 1 kız öğrenci, 1 erkek öğrenci ve 1 kız / erkek öğrenci olmak üzere toplam 3 öğrenci  yurdu ve 1 kız öğrenci misafirhanesi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

DEÜ Buca Kız Öğrenci Yurdu, Buca Eğitim Fakültesi Yerleşkesi içerisinde yer almakta olup; 202 yatak kapasitesi ile kız öğrencilerimize,

DEÜ Erkek Öğrenci Yurdu, Buca Şirinkapı Mahallesi’nde yer almakta olup; 742 yatak kapasitesi ile erkek öğrencilerimize,

DEÜ Bergama Öğrenci Yurdu, Bergama Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi içerisinde yer almakta olup; 102 erkek, 36 kız yatak kapasitesi ile kız ve erkek öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Kiraz Kız Öğrenci Misafirhanesi, İzmir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde İzmir ilinin Kiraz ilçesinde bulunan Kiraz Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu’ndaki yatakhanenin 40 oda, 80 yatak kapasitesi ile Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan kız öğrencilere hizmet vermek üzere hazırdır.

Ayrıca; Seferihisar Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesisleri, İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde bulunmakta olup; kış aylarında Üniversitemiz Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan öğrencilerimize konaklama hizmeti sunmaktadır.

  Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız  

 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS)

Barınma Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Adres : Şirinkapı Mahallesi Yavuz Sultan Selim Cd. No:25 35400 Buca / İzmir

Telefon : 0 (232) 440 23 75 – 440 12 44

E-posta : sks@deu.edu.tr

Faks : 0 (232) 442 50 33

Web : sks.deu.edu.tr

 

blank blank